ERDOĞAN BALKON’A ÇIKMALI, ERKEN SEÇİM DEMELİ!

Seçim sonuçlarının az çok netleşmeye başladığı bir sırada benimde değişmesini istediğim ama karşı rakiplerin erkenden hayali zafer sarhoşlukları dolaysıyla CHP adayının parti içi muhalefete ve onca tepkiye karşın yeniden kazanmayı becerdiği Ardahan’dan Bursa’ya bakmak isterim.
Hatırlayanınız var mı bilmem ama sanırım çoğunuz ya hatırlamak istemezsiniz yada ‘ne alaka’ diyerek geçersiniz. Çünkü Amedspor maçı sonrası Kürt bir çocuğun dövülerek ‘Söyle ben Türküm’ görüntüleri gibi nice buna benzer görüntülerin yaşandığı ülkemde bunları yaşatanların ah alıp, er geç çöp olup gittikleri Bursaspor’un 3.lige düşmesiyle anlaşılır mı bilmem..
Burada ne anlatmak istediğimi siz düşünün ben son yapılan seçimlerin sonuç değerlendirmesine geçeyim.
Evet, onca tepkiye ve onca parti içi tartışmalara, kendisine karşı olan gelmiş, geçmiş ve gelecek hesapları yapan CHP’li siyasilere karşın DEM’in etkenini unutmadan vekilliğiyle birlikte Ardahan’da 3. kez seçim kazandığı için kutladığım DEM destekli CHP’li Faruk Demir ile ilgili düşüncelerimle hala aynı yerdeyim..
Ve merkez de Demir’in, Posof, Çıldır ve Göle’de CHP’nin kazanmasıyla iktidar tarafından hizmet bekleyen memleketim Ardahan’ın il genelinde bir 5 yıl daha bekleyeceğini buraya yazıyor ve ‘kim sağ, kim ölü’ diyerek not ediyorum.
Ve Posoflunun sandığa gömmesi gerektiğini yazdığım için ‘zaten o teröristtir’ diyen CHP’den AK Partili olan Posof’un eski belediye başkanı, cami derneği başkanı Cahit Ulgar’ın, beni değil, Etem Özcan gibilerini bile aramayan, bir iş insanı olan Turgay Şirin’i, Bağımsız Adayı ciddiye almayan ve çalışmalarını adeta su altında yürüten CHP adayı karşısında kayıp eden DSP’den AK Partili Kemal Yakup Azizoğlu’nu sandığa gömülmelerinin yanında diğer ilçelere bakalım.
Kendisini aradığım da ‘Fakirciğim ben bu akşam bir eve gittim benden para isteme imasında bulundular. Bende haydi eyvallah deyip çıktım’ diyen Göle’yi 20 yıl sonra CHP’ye teslim eden AK Partili İlhan Gültekin’in, aday olmak için telefonlarımızı kıran, aday olmayı garantileyince de bir kez geri dönüp, bizleri aramayan Goreveng’in AK Partili Belediye Başkanı Yücel Akkoç’un YRP’ye kafayı takıp, DEVA’yı ciddiye almaması ve BBP’den gireni unutmasıyla sonuçlanan seçimlerin Ardahan ve ülke sonucuna baktığımızda Erdoğan’ın balkona çıkması ve erken seçim ilan etmesi gerektiğini düşünüyorum.
Ve Baydar’ında geçtiğimiz seçimde olduğu gibi bu seçimde de ben dahil kimseye danışmadan oluşturduğu meclis üyesi listesinin yanında basın bürosuna alakasız insanları koyması, kamuoyundan habersiz SKM’leri yani Seçim Koordinasyon Merkezi esiri AK Parti’nin tüm ülkede ki İl ve İlçe teşkilatları gibi Ardahan Teşkilatları da tüm yükü Erdoğan’ın sırtına yüklemesi ve bu teşkilatların benim yaptığım muhalefeti 5 yıl boyunca yapma becerisi ve cesaretinde bulunamaması ‘erken seçim’ sinyali veren bir seçimin sonucunu ortaya koymuştur.
Çünküi Demir karşısında 2. kez kayıp eden Yunus Baydar’ı kendisine bir kez daha aday ettiren ekip gibi ülkede ki tüm teşkilatlarının hemen hepsinin yükü kendisinin adının yani Erdoğan isminin sırtına yüklediğini görmemiş yada yaşlandığı için fark edememiştir.
Neyse çok uzatmadan alınacak sonuçlara göre Rojava gitme hazırlığı içinde olan ve İmamoğlu ismi karşısında kayıp eden Erdoğan’ın da ortaya çıkan bu seçim sonuçlarına bakıp, Bursaspor-Amedspor maçı sonrası yaşananları da hatırlayıp, yaşanan sonuçlara benim gibi saygılı olup, kazananları kutlayıp, bu sonucun toplumun istemi olarak algılayıp, yeni değil eski ekiple yani daha önceki barış masasına oturan ekiple birlikte bir an önce erken seçime gitmesi gerekmektedir.
Ha unutmadan yazım bitmek üzereyken ülke genelinde ‘CHP’nin değil, DEM ve İmamoğlu’nun sayesinde kazanan CHP’liler taşkınlıklara izin vermeyin, sakin olun’ derken AK Partililerin de Ardahan ve ülkenin bir çok yerinde sonuçlara itiraz etmek için uzun süredir unuttukları adaletin arandığı Adliyelerin önüne yığıldıklarını da haber alıyor ve onlara da diyorum ki;
Eyyy AK Partililer bırakın hayali itirazları da kendinize ve yaptıklarınıza bakın, alınan sonuçta ders çıkın, hatta bulunduğunuz görevlerden istifa edin, susun ve yeni bir ekiple yeni genel seçime hazırlanın derim..

author

Related Articles

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir