Corendon Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu, Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımına başlanan ancak yıllardır tamamlanmayan kulübün yeni tesis projesiyle ilgili olarak Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in kendisini arayarak “Evet söz verdim ama Alanyalılar bana oy vermedi. Menderes Türel’e oy verdi. Onun için yapmadım.” dediğini söyledi.

Corendon Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in, Alanyaspor Kulübü ile ilgili Alanya’da yaptığı açıklamalara ilişkin basın toplantısı düzenledi.

Corendon Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’ın açıklamalarına camia olarak üzüldüklerini söyledi. İlk olarak Böcek’in ‘Alanyaspor son zamanlarda oy devşirmek amacıyla yapılmış bir iştir’ sözüne değinen Başkan Çavuşoğlu, “Şahsımın, hiçbir yöneticimin ve camiamın başkan beyle alakalı hiçbir bir tenkidi olmadı. Burada taraftar gruplarının, Alanyaspor yeni tesis projesiyle alakalı açıklamaları var. Taraftar gruplarına da bu açıklamanın nedenini sordum. Taraftar grupları olarak daha önce başkan beyle bir araya geldiklerini, tesisle alakalı tamamlayacakları yönünde söz aldıklarını, daha önce kulübe de söz verdiğini ancak kendilerine verilen sözü de tutmadıkları için ‘bu açıklamayı gerekli gördük’ dediler. Taraftar grupları bildiğiniz gibi kulüplerden bağımsızdır. Kaldı ki taraftar grupları takım kötü gittiği zaman başkanı ve yönetim kurulunu da eleştirir” dedi.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in kendisini arayarak, ‘Taraftar gruplarının yaptığı paylaşımda sizin etkiniz var mı?’ şeklinde bir soru yönelttiğini dile getiren başkan Hasan Çavuşoğlu, “Ben de taraftar gruplarına bunu sorduğumu ve konuştuğumuzu anlattım. Kendisine tesis projesiyle ilgili verdiği sözü hatırlattım. Bunun üzerine bana aynen şunu söyledi, ‘Evet söz verdim ama Alanyalılar bana oy vermedi. Menderes Türel’e oy verdi. Onun için yapmadım.’ Ben de bunun üzerine ‘Başkanım bize soranlara bundan sonra bu şekilde anlatırız’ dedim. Bana ‘istediğini, bildiğini yap’ dedi. Biraz da azarlar gibi bir tavırla konuştu. Bu üsluptan vazgeçmesini rica ediyorum. Bu doğru bir üslup değil. Alanyaspor Kulüp Başkanıyım. Burası da bir makam. Burada asla siyaset olmaz. Bu üslubu size yakıştıramadık. Alanyaspor’da her siyasi görüşten, 49 yönetici arkadaşımız var. ‘Ben 14 gün sonra konuşacağım’ gibi bir üslubu da oldu.” diye konuştu.

Böcek’in açıklamasında ‘Alanyaspor’un maç yapacak stadı var’ dediğine dikkati çeken başkan Hasan Çavuşoğlu, “Evet Alanyaspor’un devlet tarafından yaptırılmış maç yapacak bir stadı zaten var. Ancak konu kulübün ihtiyacı olan sosyal tesisi. Menderes Türel döneminde Antalyaspor’a çok güzel bir tesis yapıldı. Hepimiz gurur duyduk. Ancak bizim mevcut tesisimizde bu ortam yok. Altyapı takımlarımız saha olmadığından yaklaşık 40 kilometre uzaklıktaki sahalara antrenman yapmaya gidiyor. Yeni tesise bu nedenle ihtiyacımız var. Neticesinde yapılmadı.” dedi.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in ‘Tesis projesinin hafriyatını kimin yaptığına girmeyeceğim’ şeklinde bir ifade de kullandığını kaydeden başkan Hasan Çavuşoğlu, “Tesis ihalesini alan firma hafriyat işini istediğine yaptırır. Kendilerinin iş makinaları vardı. Bir dönem başka yerlerden kiralama yaptılar. Benim oğlumdan da kiraladılar. Bunu mu söylemek istiyorsunuz? Arkasından da ‘Benim sabrımı zorlama’ diyerek tehditvari konuşuyorsunuz. Biz sizin karşınıza çıkıp hiçbir zaman saygısızlık yapmadık. 5 yıl boyunca Alanyaspor Kulübü’nü ziyaret etmemenize rağmen. Yaklaşık 2 yıl önce resmi yazıyla randevu talep etmemize rağmen cevap dahi vermediniz. Bugüne kadar bunlarla ilgili bir açıklama yapmadık ancak dünkü açıklamasından sonra biz de bir açıklama gereği duyduk” diye konuştu.

Böcek’in her yerde ‘Alanyaspor’a otobüs verdik’ diye konuştuğunu da dile getiren Başkan Hasan Çavuşoğlu açıklamasını şöyle sürdürdü: “Paylaşımlarınızda bile otobüs paylaşıyorsunuz. Bu da doğru değil. Otobüsünüzü alabilirsiniz. Çok da önemli değil. Alanyaspor bir otobüs alamayacak mı? Sayın başkana bu konuda da eksik bilgi iletiyorlar. Alanyaspor’a Antalya Büyükşehir Belediyesi’nden verilen 2 tane otobüsü var. İlk otobüsü sayın Menderes Türel başkanım seçildiği zaman kiralayarak kulübümüze gönderdi. Daha sonra sıfır bir otobüs daha alarak uzun süreliğine kulübümüzün kullanımına tahsis etti. Siz seçildiğinizde kiralık otobüsümüzü geri çekmek istediniz. ‘Otobüsün şoförü de bizim’ diyorsunuz. Bu konuda da bilgi eksikliği var. Alanyaspor’un otobüs şoförleri kulübün kadrolu personelidir. Dönemin Büyükşehir Belediye Başkanı sayın Menderes Türel başkanım, benim isteğim üzerine bir otobüs şoförümüzü Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne geçirmişti ve o da daha sonra emekli oldu. Hala kulübün kadrosunda çalışıyor. Alanyaspor bünyesinde sizin şoförünüz yok. Bunu da bilmenizi istiyorum. 13 yıllık başkanlık dönemimde hiçbir siyasi partinin başkanıyla veya mensubuyla ters düşmedik. Siyasetle sporu karıştırmadık. ‘Herkesin başkanıyım’ diyorsunuz ama herkesin başkanı olan ‘Alanyalılar bana oy vermedi, Menderes Türel’e verdi. Onun için yapmadım’ demez. Herkesin başkanı, oy verseler de vermeseler de herkesin başkanıdır diye düşünüyorum. Alanyaspor Kulübü Süper Lig’de oynuyor. Sanırım bunun da çok farkında değilsiniz diye düşünüyorum. Çünkü bu şehrimizde 2 tane Süper Lig kulübümüz var. Birisi Antalyaspor’umuz, diğeri Alanyaspor’umuz. Siz 5 yılda bir kez Alanyaspor Kulübü’ne gelmediniz, Alanyaspor’un maçına gelmediniz. Kusura bakmayın ama ben bugün bu açıklamayı yapmak zorunda kaldım. Kimseye bir saygısızlığım olmamıştır. Herkesin de bu kulübe, bu camiaya saygı göstermesini bekleriz.”

administrator

Related Articles

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir